Kam dál:

Byty:

Pojištění:

Byty, domy, reality pojistíte levně online na: pojištění nemovitosti

Nemovitosti:

Reality:

Realitní poradenství, o nás, makléři v sekci Realitní kanceláře

Domy: Hledáte-li

Pozemky:

Vyplatí se platit realitní kanceláři vysokou provizi?

Víte, že:

-         realitní makléři většinou pracují na provizi a nemají jistotu žádné výplaty?

-         Nesou na svých bedrech riziko případného neúspěchu a veškeré náklady si hradí sami?

-         Realitní kanceláře platí např. inzerci, palivo, kanceláře, sekretářku, počítače, telefony, což jsou náklady v desítkách tisíc každý měsíc

-         Reality jsou velmi konkurenční oblast, kde se o každý obchod „pere“ obvykle více makléřů než máte prstů na rukou?

-         Většina realitních makléřů vydělá měsíčně méně než je průměrný plat

-         Osmdesát procent obchodů zrealizuje dvacet procent makléřů

 

Z toho se dá usuzovat, že každá realitní kancelář, nebo makléř jsou maximálně motivovaní prodat vaši nemovitost za maximální cenu a v nejkratším možném čase. Protože samozřejmě chtějí mít výplatu.

Je třeba si uvědomit, že nikdo nepracuje zadarmo v dnešní době, možná kromě několika vyjímek, kteří jsou finančně zabezpečení. Ani realitní kancelář není charita a každý kdo se svobodně rozhodne jejích služeb využít by měl být připraven za její služby zaplatit. Protože pokud realitku nechceme tak si můžeme nemovitost prodat či pronajmout sami. V tom nám nikdo nebrání. Otázka je zda to dokážete stejně dobře jako realitka. To si musí každý zvážit sám.

Hodně závisí i na okolnostech při kterých prodáváme nemovitost.

Např.:

 

Jaká je nálada na trhu?

Pokud je na trhu mnohem více prodávajích než kupujících, má využití realitní kanceláře obrovskou výhodu. U realitek se shromažďují nabídky a poptávky. Každá realitní kancelář má databázi nabídek a poptávek..to samostatný prodejce zcela jistě nemá..dále ví kde má inzerovat a kkde je to účinné, má nachystaný celý vějíř nástrojů, které jí pomáhají realitu prodat.. Ne tak samostatný prodejce. V době klesajícího trhu Je třeba o angažování realitky více uvažovat. I když i dnes mohou samostatně prodávající využít různých internetových projektů, kde se shromažďují ti, kteří realitní kancelář nechtějí..Např. www.vlastnici.cz

Naopak pokud je trh prodávajících a reality se na trhu ani neohřejí, pak stačí dát si jeden malý inzerát a máme frontu zájemců přede dveřmi. V takové chvíli pokud prodáváte např. byt realitní kancelář ani nepotřebujete. Stačí mít pouze dobrou smlouvu, případně pokud kupujete stavebního inspektora a realitu si můžete koupit či prodat samostatně bez realitky.

 

Jaké prodejní nástroje a schopnosti máte k dispozici vy a realitní kancelář?

Plachty na nemovitost či různé cedule a letáky. To je to nejjednoduší co si každý může zařídit. Ovšem vyrobit to staojí čas a peníze. Realitní kancelář to má již nachystané.

Inzerce na realitních serverech. Samostatný inzerent se na některé z nich ani se svou inzercí nedostane. Navíc realitní kanceláře si většinou platí tzv. „topování“ či upřednostňování, proto se váš inzerát může objevit někde na desáté stránce a nikdo vám volat nebude.

Realitní časopisy. Opět sice si tam inzerát zaplatit můžete, ale zde nejde o příliš levnou záležitost a opakování inzerátu, který bude vydět vás klidně vyjde i na deset tisíc Kč.

Realitní kanceláře mají většinou asistentky, které vyřizují poptávky a telefonáty klientů. Budete jako samostatný prodejce schopen toto zvládnout, když např. chodíte do práce?

Realitní makléře ví jak nejlépe organizovat prohlídky, co klienti hledají, na co mají upozornit a co nechat být. Umí vyjednávat a ví, kdy, kterou kartu hrát a na jakou strunu zabrnkat, protože prodají ročně desítky nemovitostí. Ví, že vyjádření vážného zájmu je pouze složená záloha a ne sliby..Umí připravit smlouvy a obchod dotáhnout do konce..Troufáte si na to?

Když toto vše zvážíte plus další specifické argumenty, týkající se vaší situace, je velmi pravděpodobné, že dojdete k závěru, že realitní kancelář si ty své 4_6 procent z ceny reality opravdu tvrdě vybojuje a plně si je zaslouží.

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@kancelar-realitni.cz

Hledej:

 

Realitní Kancelář