Kam dál:

Byty:

Pojištění:

Byty, domy, reality pojistíte levně online na: pojištění nemovitosti

Nemovitosti:

Reality:

Realitní poradenství, o nás, makléři v sekci Realitní kanceláře

Domy: Hledáte-li

Pozemky:

Realitní kancelář nám může pomoci více než si myslíme.

Než začneme realitní kanceláře haňet je lepší se před tím nad svými argumenty zamyslet a důsledně oddělovat zrno od plev. Tak jako v každém obchodu existují dobří a špatní, tak je tomu i v realitách. Nicméně z našeho pohledu vám realitní kancelář může pomoci vác než si většina lidí myslí. Stačí sundat si klapky z očí a zamyslet se nad následujícími argumenty:

-         vždy existují lidé, kteří se bez realitky obejdou, ale nedoporučujeme zevšeobecňovat..třeba měli štěstí, znalosti, čas či jiné výhody, které běžný člověk nemá

-         nevěřte všemu co slyšíte o realitních kancelářích..realitních transakcí jsou ročně desítky tisíc, stejně jako letů letadel..A když jedno spadne, nebo vás podvede realitka, tak to média pořádně nafouknout, protože jim jde především o vlastní sledovanost a např. příjmy z reaklamy. Kolik jste tento rok slyšeli negativních zpráv o realitce?

-         Je pravidlem v Čechách, že lidé nečtou smlouvy a často podepíší něco co se jim později nelíbí a pak si stěžují – opět médiím, která se z toho pokoušejí vytřískat pro sebe maximum v podobě sledovanosti a následně prodej  reklamy do vysílání..Však to známe..dospělý, skoro nesvéprávný jedinec, naivní, chudák naletěl proto, že si řádně nepřečetl smlouvu..Netvrdíme, že to je tak vždy..je třeba znát konkrétní případy.. ale stále je to jeden z desítek tisíc..

-         Protože to vše směřuje k zásadní otázce: Proč je tedy tolik lidí využívá, když jsou tak nekompetentní a špatné?

Skutečnost:

-         existují studie z jiných trhů, které tvrdí, že s realitkou můžete prodat až o 20% výhodněji

-         většina realitek jsou slušné firmy, které na trhu existují mnoho let, mají reference a stovky či tisíce spokojených klientů

-         realitní kanceláře jsou zárukou transparentnosti a bezpečí při obchodu.

-         Díky realitkám máme statistiky z tohoto trhu a prodej je jednodušší. Kdyby nebylo realitních kanceláří, trh bude chaotický, rozmělněný, bez pravidel.

-         Realitní kanceláře koncentrují data, klienty, know-how a zkušenosti, které by se jinak dále nešířily a nesbírali pro další účastníky.

-         Realitní kancelář tak má v databázi stovky poptávajícch či nabízejících, kteří mohou mít o vaši realitu zájem..Máte to i vy?

-         Realitní kanceláře dávají rychleji dohromady nabídku s poptávkou, protože k tomu mají nástroje, který běžný kupující prostě nemá k dispozici.. Automatické párování, data z trhu o situaci, cenách, problémech.., software, inzerci na desítkách a stovkách míst, schopný tým obchodníků a asistentek, čas, specializaci, zázemí k jednání..

-         Podhodnocená realita se opravdu prodá sama a rychle..Pokud vám někdo tvrdí, že prodal bez realitky za den či dva, pak je potřeba se zamyslet nad okolnostmi..realitu za maximální cenu, za den prodá pouze neuvěřitelně šťastný člověk..

-         Vždy je třeba vnímat na jakém trhu se právě nacházíme, zda je trh kupujících či prodávajících, jaké jsou naše možnosti a podle toho zvážit zda si realitní kancelář vezmeme či nikoli..

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@kancelar-realitni.cz

Hledej:

 

Realitní Kancelář