Kam dál:

Byty:

Pojištění:

Byty, domy, reality pojistíte levně online na: pojištění nemovitosti

Nemovitosti:

Reality:

Realitní poradenství, o nás, makléři v sekci Realitní kanceláře

Domy: Hledáte-li

Pozemky:

Kde najít vhodnou realitní kancelář?

Člověk je vždy v nejistotě, když je na trhu nováčkem, má majetek v nemovitosti, který má pro něho velkou cenu a zároveň si potřebuje zvolit vhodnou realitní kancelář, která jeho nemovitost dobře zpeněží. Zde vám proto přinášíme několik doporučení, jak si vybrat realitní kancelář z těch tisíců, které se na našem realitním trhu pohybují.

  1. Mějte jasnou představu o tom, jakou realitní kancelář asi budete potřebovat. To si můžete udělat např. na základě tohoto průvodce, popř. podle toho jaký typ nemovitosti chcete prodat či pronajmout. V případě, že chcete prodat továrnu, budete asi hledat jinou realitní kancelář, než při prodeji bytu.
  2. Není dobré vzít náhodně realitní kancelář. V realitách platí rovněž Paretovo pravidlo, o tom, že 80% obchodů, dělá 20% makléřů. Z toho je patrné, že lehce může dojít k mýlce.
  3. Vodítkem pro předvýběr může být např. členství v asociacích. Nejstarší je Česká asociace realitních kanceláří a můžete se tam dozvědět informace o jednotlivých členech. Vznikly i další asociace, dají se vygooglovat, takže se spíš podívejte na jejich etický kodex a řiďte se podle toho, jaký dojem na vás dělají.
  4. Mějte na paměti, že vždy budete jednat hlavně s konkrétním makléřem, takže se při výběru koncentrujte na něj a jeho schopnosti. A vězte, že dobrého makléře najdete jak u velké, tak u malé realitky. Popřemýšlejte zda vzít nováčka nebo matadora.
  5. Zeptejte se v okruhu svých známých na zkušenosti s realitními kancelářemi.Ptejte se raději konkrétně, vágní komentáře bez konkrétních příčin a následků nemají valnou hodnotu.
  6. Zapátrejte na internetu. Zadajte si do vyhledávače Google klíčová slova, např. reality Brno, realitní kanceláře Plzeň, a uvidíte co vám vyhledávač nabídne za výsledky.
  7. Dívejte se po inzerci realitních kanceláří. Dívejte se hlavně na to zda zviditelňují spíše sebe, nebo prodávanou nemovitost.. Nemovitost se dnes nejlépe nabízí na internetu, nebo pomocí plachet.. Tisková inzerce již svou efektivitu dávno ztratila. Nicméně množství inzerce může být dalším vodítkem podle, kterého se budete rozhodovat.
  8. Vybírejte si kancelář či makléře se kterým si lidsky sednete. Pokud se hádáte již na první schůzce, či máte převažující negativní pocit, pak si vyberte někoho, kdo ve vás tyto pocity nevzbuzuje. Vaše chuť spolupracovat by pravděpodobně nebyla dobrá a mohlo by to brzdit prodej.
  9. Běžte na pár prohlídek nemovitostí s makléři, kteří prodávají podobnou nemovitost, jako je ta vaše. Dívejte se a ptejte co vás zajímá přímo v obchodní, realné situaci.

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@kancelar-realitni.cz

Hledej:

 

Realitní Kancelář