Kam dál:

Byty:

Pojištění:

Byty, domy, reality pojistíte levně online na: pojištění nemovitosti

Nemovitosti:

Reality:

Realitní poradenství, o nás, makléři v sekci Realitní kanceláře

Domy: Hledáte-li

Pozemky:

Jak definujeme realitní kancelář a jak realitního makléře?

V první řadě obě skupiny mají v živnostenském listu napsánu realitní činnost, zprostředkovatelskou činnost v oblasti prodeje a pronájmu realit apod.

Realitku tvoří realitní makléři. Realitní makléř může mít vlastní realitní kancelář a pod jejím jménem nabízet své služby. Realitní makléř může nabízet služby pod svým vlastním jménem.

Realitní makléř je obchodník, zprostředkovatel, který pomáhá spojit dohromady stranu nabízející nemovitost se stranou, která nemovitost hledá. Za to si účtuje provizi z realizované transakce.

Realitní kancelář je naopak chápána jako místo, která má jakousi pevnou adresu, zázemí, ze kterého je realitní činnost vykonávána, pomocí realitních makléřů a dalších osob, které realitní obchody vykonávají osobně.

V naší zemi je realitní činnost živností volnou, takže k jejímu vykonávání nepotřebujete žádnou speciální licenci nebo povolení. Proto ji může vykonávat skoro každý ,komu je aspoň 18 let.

Obecně se dá říci, že realitní kanceláře bývají chápány jako serioznější než samostatný realitní makléř. Rovněž pokud má realitní kancelář více poboček, je to považováno za vyšší známku důvěry, než pouhá lokální realitní kancelář s jednou pobočkou. A dále velké národní realitní kanceláře či nadnárodní řetězce jsou považovány za důvěryhodnější než menší realitky s několika pobočkami.

Ale ani jedno tvrzení nemusí být pravda.

Obchod s nemovitostmi je především lokální záležitostí. A v tom vám dokáže nejlépe pomoci opět lokální obchodník jedno jestli makléř, místní realitní kancelář, či pobočka velkého řetězce. Ve finále realitní byznys stojí a padá s osobou realitího makléře, kterého si vyberete.

Zvláště dnes, kdy si veškeré nabídky můžete najít na realitních serverech a kdy je k dispozici veškerý servis včetně právníků a odhadců nebo finančních poradců.

A věřte, že nic nenahradí zkušeného, dlouhodobě působícího makléře ve vaší lokalitě. Takový vám poskytne skvělé služby, ať už pod svým jménem nebo pod hlavičkou realitní kanceláře s mnoha makléři.

U nás jsou činné tyto typy realitních služeb

-         nezávislý realitní makléř. Samostatně jednající osoba, která působí pod svým jménem a zprostředkovává realitní obchody na vlastní odpovědnost.

-         nezávislá česká lokální realitka. Většinou jde o kancelář s jednou nebo několika pobočkami, která působí na trhu již dlouhou dobu a má dobré reference. Řízená většinou zakladatelem.

-         národní realitní kancelář s pobočkami po celé republice pod jednou značkou, standardizovaný servis a kvalita

-         nadnárodní franšízingová realitní kancelář. Jde o nejnovější typ na našem trhu. Kdy si nezávislý obchodník zakoupí licenci na jméno a její know-how a poté nezávisle provozuje realitní kancelář v lokalitě, na které se s franšízovou společností dohodnou. Takových licencí prodá nadnárodní kancelář mnoho a tím jsou realitní kanceláře po celé republice. Řetězec pak propaguje značku, nicméně jednotlivé kanceláře jsou provozovány nezávislými kancelářemi a na vlastní odpovědnost.

 

U nás se nerozlišuje příliš to zda realitní kancelář pracuje pro prodávajícího či kupujícího. Hlavně se snaží zrealizovat transakci – odtud „transakční“ realitní kancelář. RK nabere realitu a pak se ji snaží na trhu udat zájemcům.

V poslední době je i u nás patrný trend, kda jak strana kupující, tak prodávají má vlastní realitku a o provizi se dělí. Realitka tak nemá žádný problém s tím, že není jasné koho v obchodu zastupuje a komu za svou činnost odpovídá. Tím odpadají nedorozumnění a i klienti mohou být spokojenější, neboť ví, kdo je v obchodu zastupuje a na koho se mají v případě problému obrátit.

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@kancelar-realitni.cz

Hledej:

 

Realitní Kancelář